Den 9-Oblíbená kniha a o čem je

21. january 2015 at 20:09 | CherryPie |  Projekt 30 dní
Promiňte že přidávám poněkud později než jsem zvyklá,ale měla jsem výzvatku a poněkud divuhodnou příhodu v autobusu(xD to byla švanda). Dnes mám téma:Oblíbená kniha. Dříve jsem četla hodně,ale s časem to vyprchalo. Pamatuji si na knihu co jsem úplně milovala a četla ji asi třikrát+jsem skoro u konce prvního Pána prstenů. Tady je něco o mých dvou oblíbených knihách.


1.Spřízněnci čarodějů
Pouliční kocour Aldwyn se jednoho dne náhodnou ukryje v podivném krámku se zvířaty nejrůznějšího druhu a než se vzpamatuje, odnáší si ho čarodějnický učeň Jack. Později se dozvídá, že si všichni čarodějové v mládí vybírají svého zvířecího spřízněnce, který jim pak všemožnými čarovnými schopnostmi pomáhá v kouzelnickém řemesle. U Jacka se Aldwyn seznámí s dalšími dvěma žáky a jejich spřízněnci - s žabákem Gilbertem a sojkou Sylvií. Jack a Aldwyn k sobě brzy přilnou, avšak jedné noci jsou všichni tři mladí čarodějové uneseni a jejich spřízněnci mají tři dny na to, aby je našli a zachránili.


2.Pán prstenů:Společenstvo prstenu
Tuto knihu nejspíše většina zná a asi i četla. Je to kniha o ideálním(nevim co vy,ale já si myslim že je fakt ideální) světě Středozemi kterou nám přinesl nesmrtelný autor John Ronald Reuel Tolkien. Vypráví o hobitím mladíku Frodovi který od svého nevlastního strýco dostane prsten moci který vytvořil temný pám Sauron. O moci prstenu se dozví od přítele Bilba(strýce) a mocného kouzelníka Gandalfa. Musí se vydat na cestu do země elfů Roklinky. Půjdou s ním jeho tři věrné přátelé Penegrin (Pipin) Bral ,Smíšek Brandorád a Sam Křepelka. V hospodě potkají Chodce neboli Aragorna který je dovede do Roklinky odku spolu se s dalšímy čtyřmi osobičkami(Gandalf,Legolas,Gimli,Boromir) vypraví na cestu do země Mordoru aby prsten moci zničili.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama