Komiksová série: Green Arrow: Year One

21. february 2015 at 20:30 | CherryPie |  Myšlenky komiksáka
Ahoj! Znovu zdravím všechny milovníky kreslených příběhů s bublinami! Za včerejšek jsem přečetla komiksovou sérii Green Arrow:Year One neboli Rok Jedna a spěchám se podělit o svůj názor. Byl to můj první komiks o Green Arrowovi a ok přiznávám,že jeden z prvních vůbec od DC. Nevim jestli to byl správný start s novým pro mě komiksovým univerzem. Mohka jsem začít od Batmana(vlastně já začala od Harley Quin což je Batmanu celkem blízký),Injustice nebo JLA,ale já si vybrala Green Arrowa. Hele Olie,važ si toho(stejně to o Harley byla hrozná krávovinka xD)
Yes,i fucking love bowmen...


Informace:

Rok vydání: 2007(česky teprve 2010)
Příběh: Andy Diggle
Ilustrace: Jock
Nakladatelství: DC Comics
Počet čísel: 6(dočteno)

O co jde?

Oliver Queen je nezodpovědný kretén s prominutím a playboy kterýho zajímá jen on sám. Takovým ho vidíme v prvním čísle na charitatativním večeru kde se nehorázně opije. I jeho bodyguard Hakket mu to vyčítá. Zdá se,že je Oliver posedlej Robinem Hoodem a příběhy o něm. Jasně,kdo by si koupil luk za sto tisíc dolarů? Vraťme se k příběhu. Hakket mu vyprávi o nějaké Chině White,jenže Ollie mu moc nevěří. Také se Hackett chce vypravit na dovolenou na Fiji a Oliver chce jet s ním. Bodyguard ho tam zrovna nejvíc nechce,ale boháč ho přemluví a nakonec jede s ním. Hackett to však měl naplánovaný a ukázalo se že o žádnem Fiji ani nemyslel a o přátelství s Oliverem už vůbec ne. Šlo mu jen o peníze co měli s sebou. Oliera ,,vyvede ze hry". Měl ho sice střelit ještě pár krát do hlavy,ale ono se ukázalo,že až takováhle svině zase není a jen Olivera vyhodí z lodi a prachy si nechá. Oliver je však i po dlouhé plavbě živ a voda ho vyplaví na ostrov. Tam najde zpálenou vesnici. Playboy si však našel rady a naučil se na ostrovu přežívat. Lovil s pomocí luku a tím se živil. Jednoho dne však zahlédl na obloze letadlo a rozhodl se podat nějaký signál. Avšak se k němu pilot a ti co na letadle byli zavhovali úplně jinak než on čekal. Letadlo musel podstřelit(aby oni nezabili jeho). Oliver následoval kudy spadlo letadlo a našel kráter a spolu s ním i pole. Tam potkal těhotnou ženu jménem Taiana která mu řekla co se děje na ostrovu. Avšak,pád letadla nezaregistrovala jen Taiana,ale i jiní obyvatelé. A přesněji ti co ostrov a jeho obyvatelstvo ,,vlastnily". Byla to žena jménem China White,ta o které Oliverovi Hakket vyprávěl a Hackett sám. Oliver se však vztihl skrýt. Dozvěděl se co za pole to je. Ať žijí narkomani...ano bylo to heroinové pole. Oliver se stal tedy hledaným a Hakket ho musel najít a zabít. To se mu skoro povede,ale Oliver je tvrdý oříšek a pomůže mu i Taiana která ho vyléčí. Dále musí Oliver zničit drogový biznis Chiny White a osvobodit otroky co NEDOBROVOLNĚ a NEZÁKONĚ pracují na polích. Když se Oliver po několika měsících vrací domů,už není ten nezodpovědný chlápek,ale Green Arrow!

Postavy:

Oliver Queen(Green Arrow)-Hlavní postava. Je závislí na povídkach o Robinu Hoodovi a miluje lukostřelbu. Zezačátku je to jen chlápek kterého fakt zajímaj jen holky,alkohol a on sám. V průběhu je však vidět jak se postava mění a jak se lepší. Jeho charakter je zajímavý,je statečný a nerad zabíjí. Rád pomáhá ostatním a je vidět,že už prostě nikdy nebude jako dřív. Jo a je to prostě bezva postava kterou já si prostě musim oblíbit protože střílí z luku,fuck the logic.

Hackett:Oliverův dřívější bodyguard a ,,přítel". Vlastně jsem ho neměla ráda odzačátku dokonce. Asi neni divu,je to záporák,ale ne. Já mám obvykle dokonce radši záporáky než hrdiny,ale tento byl totální debil. Jeho charakter jsem nepochopila a to je asi to nejlepší co mi tahle postava mohla ukázat,takže vůbec nic. Nakonec stejně zhebl.

Taiana: Taianu jsem měla odzačátku moc ráda. Byla milá a vlastně Oliverovi ukázala správnou cestu. Dala mu krásné jméno(Green Arrow) a pomáhala mu ikdyž on sám říkal,že si to nezaslouží. Byla to taková milá těhotná dámička která chtěla aby její dítě žilo ve svobodném světě.

China White: Hlavní záporačka série. Nemůžu říct,že ji ráda nemam,ale že jo taky ne. Jako záporačka byla celkem fajn(rozhodně lepší než její poskok Hakket). Byla to brutální zlá dámička z mafie,asi vše co se o ní dá říct. Můžete jí znát i ze seriálu Arrow kde je to číňanka s dlouhýma bílíma vlasama.

Ilustrace:

Ilustrace ve mě nezanechali moc citů a zezačátku jsem si na ně nemohla zvyknout. Nelíbilo se mi jak byly nakresleny postavy. Nejde se o tom moc vyjádřit třeba tak jako u Hawkeye.

Vlastní názor:

Řeknu to lehce:Nic moc. Komiks se mi moc nelíbil. Nee že by se mi nelíbil úplně,ale prostě se mi nelíbil. Nějaké momenty byly i celkem zajímavé,ale začátek byl nudný,divný a nenapínavý. Z postav tam byly normálně vypsány jen asi ten Oliver s Taianou. Ulistrace to taky moc nevylepšovali. Jak jsem řekla,Arrowe važ si toho,že jsem si tě přečetla :D

Tak to bude vše k mé dnešní myšlence komiksáka,příště čekejte Marvelovskou sérii Avengers vs X-men!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Marča Marča | Web | 22. february 2015 at 11:07 | React

komiksy moc nečtu,ale když na ně narazím,tak jsou docela fajn :)

2 AalortuapBop AalortuapBop | Email | Web | 25. august 2017 at 12:43 | React

This condition is fairly limited by the reproductive system and may have several causes for example a results of injury or abnormal blood flow inside testicles.  Thus, if your muscles in the penile area are relaxed, more blood will enter the penis and a bigger harder erection will occur.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama