Můj den na Pragoffestu 2015 :P

1. february 2015 at 12:13 | CherryPie |  Geek think ♥
Hi guys! V předchozích článcích jsem vám slibovala že o mém dnu na Pragoffestu napíšu článek. A tadáá! Je to tu! Včera to byl celkem masakr,to vám řeknu :D. Fakt moc jsem se těšila,ale nakonec jsem měla celkem smýšené pocity. Nenene,ta akce byla fakt ideální! Sice tam se mnou bylo pár problémů,ale opravdu jsem si to užila a utratila skoro všechny prachy co jsem si tak bedlivě šetřila. Tak v tomto článku si můžete přečíst jak to u mě dopadlo. Jo a na těch fotkách vypadám jak totální debil,nejsem,fakt nejsem fotogenická! Jo tak se nelekněte,hlavně :D


Tak dnes jsem celá natěšená na den vstala,najedla se a upalovala od tety domů abych se připravila. Vzala jsem si peníze a můj zápisníček který se později celkem hodil. Těch drobáků co jsem si připravila bylo fakt hodně. Tak si představte sumu kolem 300 kč v jedno a dvou korunách. Tak nějak to vypadalo. Naštěstí mi je potom teta rozměnila na papírovku :D. I když nebyl to špatný pocit,že ta peněženka byla fakt těžká. Tak jsem se konečně vydala na autobus. S kamarádkama jsme měli sraz v deset u MC. Mým smutkem se však stalo to,že kamarádky které také milujou komiksy a všechno tohle, Nemohly. Tak se mnou šli ti které to vůbec nebaví a šli tam jen kvůli Youtuberům a Craftconu.
Jakožto jsem byla jediná kdo si o akci něco na internetu zjistil,věděla jsem že jsme měli mýt takový ty papírky od rodičů které oni jasně že neměli. Lehce jsme to vyřešili a podpisy si sfalšovali :D. Bad girls xD.
Jasně že jsme se museli vyfotit,ne? Já jsem ta uprostřed s mobilem xD
Tak naše cesta pokračovala. Nevím proč,ale já jsem furt měla obavy že nestihnem nějakej ten zajímavý pořad a furt jsem pospíchala. Nasedli jsme v Metru a jeli na Chodov protože kamarádka ještě něco potřebovala. Ona šla za mámou a my s tou druhou šli do knihovny xD. Vždycky když jdeme s kamarádkama do knihovny to je hrozná legrace. Jasně že jsme nemohli projít a nejásat před kuchařkou Ládi Hrušky. To je náš mistr :D. Ještě jsme si skočili do DM abychom si koupily nějaké to pití. Já si našla něco fakt divnýho,fakt to divně chutnalo.
Dál jsme se tedy rozhodli že půjdeme dál. Na metro jsme šli venkem protože venku krásně sněžilo. V metru bylo celkem málo lidí a my tam vyváděli. Aaaale stop! Koho jsme to tam uviděli v sexy čepici? Jasně že Stejka! Tak jssme se začali chechtat a kámoška ho musela,prostě musela vyfotit. Rebel vole! Potom co jsme vyšli z vlaku nevěděli jsme moc dobře kam jít. Avšak jsme to dost rychle pochpili. Na stěnách byly Dáleci!
Byla tam hrstka cosplayerů a byl tam Stejk které jsme tajemně sledovali až do Modré školy kde Pragoffest probíhal. A ta škola byla fakt modrá.
Chudáci Dáleci,co to s nima provedly :D
Byla jsem faakt nadšená když jsem to uviděla. Tolik cosplayerů! Nikdy se mi cosplayeři moc nelíbili,ale když jsem to uviděla naživo,můj názor se v mžiku změnil. Ten pohled byl prostě velkolepý. Tolik geeků pohromadě jsem neviděla naživo ještě nikdy(a už vůbec ne v Čr). Tak a protože nám byla dost zima,vešli jsme. Uuuf,tam bylo narváno. Nejdřív jsme nemohli pochopit kde zaplatit,pak kde je šatna a měli jsme v tom celkově dost zmatek. Nakonec jsme to nějak zvládli a vešli do hlavní místnosti-herní.
Sorry za kvalitu fotek,prostě to na mobilu jde vidět blbě.
Co jsme šli dělat dál? Šli hledat Youtubery. Z toho jsem nebyla zrovna nejvíc nadšená. Na youtubery zrovna nejsem a sleduju jen malou hrstku a to jen zřídka. Bylo tam hrozně narváno a všichni se mísili u stolu kde se rozdávali podpisy. Já jsem si nechala podepsat od Vidraila a Matúše. V reálnem životě mi připadali fakt jiný,nejspíše na tu špatnou stranu. Konečně jsme šli zpátky. Cestou jsme znovu potkali Stejka a kamarádka se mu bezúspěšně snažila dát hifive, jenže on měl plný ruce.
V hale jsme našli ideální model TARDIS kde jsem se prostě musela vyfotit. K mému zármutrku,nebyla zevnitř větší Plačící
Jo a nahoře neměla tu sexy lampičku kterou má TARDIS :D
Kamarádka byla nešťastná,že neměla papír na podpisy a musela si ho sehnat. Zase ji to nevyšlo a takový ten papír už nebyl. Tak dostala obyčejný :D Já jsem si tam ale našla takový zajímavý časopis. Nejspíš(nejsem si jistá) byl zadarmo tak jsem si ho vzala. Stejně byl ještě od května minulýho roku.
Dál jsme šli hledat něco co by nás(mě,teď byla řada na mně) zaujalo. Já musela jásat když jsem uviděla každýho cosplayera,někoho kdo měl fez a motýlka a prostě obyčejný lidičky. Fakt každej Doctor byl vysokej kolem dvou metrů xD.
Kámoškám jsem řekla ať si jdou za Youtuberama a já to sama nějak zvládnu. Vlastně jsem chtěla na ty geeky pořady chodit sama protože oni to prostě nechápou.
Nejdřív jsem šla na pořad ,,Jak psát holmesiádu." což mě hrozně nebavilo,bylo tam málo lidí a samý starší. Ale myslím že to co on říkal o Holmesiádach(ff na Sherlock fandom) platí pro všechno. Dál jsem si našla taktéž něco už více zajímavého.
Byli to Doctor who crossovery. To byla sranda :D. Pouštěly se tam videa ve kterých se nějaký fandom spojil s Doctorem who. Zaujal mě crossover s X-menama(jsem přece fanynka) a výborně zdělaný crossovery se Star wars. Fakt to pobavilo.
Po pořadu jsme se sešli s kamarádkama u stánků s geekovskýma věcičkama. Procházela jsem si to tak milionkrát. Co mě zaujalo fakt moc byl nádherný náhrdelník. Hádejte jaký? Byl tam náhrdelník Arwen Večernice a také nádherný Elfský list. Fakt mo se mi zalíbil a já ho prostě musela mít!
V reálu je fakt nádherný!
A jakožto,jestli jsem už začala utrácet,musela jsem pokračovat. Konečně jsem si koupila šroubovák jedenáctky který jsem tak dlouho chtěla. V reálu je většá než jsem si myslela. Jasně že jsem s tím musela kámošky hned začít buzerovat. Lol,to je dokonalý!
Po nákupech jsme se vypravili do druhého patra kde probíhala přednáška o MCU. Bylo to fakt zajímavý a koho bych tam neviděla. Dvoumetrovýho Doctora s fezem a motýlkem který toho o tom věděl fakt hodně,Black Widow které vedla přednášku atd. Kámošky to zrovna nejvíc nebyvilo,ale já z toho byla fakt nesvá! Bylo to dost zajímavý a povzbudilo to moje natěšení na Marvelovské Avengers 2,Ant-mana a fázi tři. Třeba jsem netušila že fázi dva ukončí Ant-man a můj názor se podobal ostatním. A třeba že bude v Ant-manu Evangeline Lily(třeba Tauriel v Hobbitovi a Bailey v Ocelové pěsti). Hrát bude neznámou postavu která je čistě filmová a v komisech se neobjevovala(no na takovýhle role má prostě štěstí :D).
Dál jsem šla na další přednášku a také o Marvelu a kámošky šli...no hádejte. Přednáška byla o minulosti Marvelu. Jakožto celkem nedávno bylo Marvelu 75 let. Já to jako fanoušek prostě nemohla propustit a i bez kámošek jsem se tam cítila celkem pohodlně. Přece jen tam bylo tolik fans! Zase jsem se dozvěděla plno nového o mém oblíbeném ,,Geek oboru" jak tomu ráda říkám :D. Třeba že Stan Lee byl pěknej parchant(ale já ho stejně mám za boha :3) . Plno,fakt plno bylo pro mě nového.
O veliký a mocný Stan Lee bez kníra :D

Dál to šlo hůř. Kamarádka byla hrozně smutná že nedostala podpis od Hoggyho a vinila v tom tu přednášku o MCU. Mohla si za to sama no. Potom jsme jako debilové chodily po areálu a vyptávali se jestli tam ještě je. Její logiku celkově nechápu. Měla bezvadou fotku a ona chtěla ještě podpis kterej měl pro ni větší váhu...

Já a cosplayeři
Tomuhle jevu jsem nechala vlastní místečko protože mě to prostě moc a moc zaujalo. Vlastně jsem si fotila mnoho cosplayerů co se dali a jaký mě zaujali. Někdy jsem se s nima vyfotila i já :D
Prostě to bylo k nepopsání:
Tihle dva se mi fakt moc zalíbili :D Green Arrow s Lady Deadpool. Obě prostě bezvadné postavy a cosplay. Jo a spolu byli rozstomilý.
Jo ta fotka je dost špatná a já tam jsem červená jak ten Deadpoolovskej kostým a v rukou držím můj milovaný šroubovák :D Taky mě tam dost straší ten číňan/japonec/vietnamec/korejec.
Ten Nazgůl nám utekl :D
Tak jsem se vyfotila s něčím podobným.

Ještě jsme tam viděli mnoho parádních cosplayů. Dost mě zaujali i ti Doctoři kterých tam bylo fakt moře. Já chci taky fez! Viděli jsme také miliardu elfů,různých anime a komiksových postav,poníků(nejčastěji to byli tlstý chlapi co si na sebe vzali kostým pinkiepie) a i těch nazgůlů tam bylo celkem dost.
A víte kdo byl nej? Byla tam parta takových tří chlápku co si na sebe vzali kočičí ouška a ocásek. A jeden z nich na sobě měl ještě pověšenou malou tabulku s nápisem ,,Hugs free." No a co si myslíte,že šla CherryPie udělat? Byla legrace :D

Dál jsme tam už neměli co dělat a vypravili se domů. Zastavili jsme se v KFC,popovídali si a dali si fastfood :D

Den se opravdu povedl a já si ho užila. Celkem jsem se sblýžila s holkama a dozvěděla se něco nového. Koupila jsem si super věcičky a fotila se s Green Arrowem :D Bylo to prostě bezvadné!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eliz Eliz | Web | 2. february 2015 at 15:34 | React

Samé pro mě neznámé pojmy Cosplayeři, MCU... Jako nějaký šifrovaný text :D Ale musela to být hustá akce! :-D

2 CherryPie CherryPie | Email | Web | 2. february 2015 at 15:43 | React

[1]: :D No jo někdy je těžké pochopit co tim Geek chtěl říci :D.
Cosplayeři jsou lidi co se převlíkaj a malujou se jako postavy z různých fandomů
a MCU je zkratka pro Marvel Cinematic Universe nebo prostě takový ty superhrdinský filmy jak to hustě začíná logem "Marvel" xD

3 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 2. february 2015 at 17:08 | React

Já ci taky :D

4 Niky Niky | Web | 2. february 2015 at 17:31 | React

Ty se máš! Byl tam i arrow! No bomba!
Fakt úžasná akce! :-D

5 Laura K. Laura K. | Web | 2. february 2015 at 19:08 | React

Bývam na Slovensku a som GEEK.....FML.....a keďže mám 15 mamča ma len tak do Prahy medzi "divných" ľudí nepustí :D (ten pocit, keď ste jedným z tých "divných ľudí" :D)

6 CherryPie CherryPie | Email | Web | 2. february 2015 at 19:20 | React

[5]: To jste mě měli vidět jak jsem mámě vysvětlovala co to ten geek jen a co mám v zálibě xD

7 CherryPie CherryPie | Web | 2. february 2015 at 20:47 | React

To je úžasné! Já chci mít taky fotku Arrowem a Naz-gulem :D Jinak ten lístek je úžasný :)
Na tento článek jsem se hrozně těšila :)) a nezklamal

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama