Plním výzvu:Pán prstenů:Společenstvo prstenů

2. february 2015 at 19:23 | CherryPie |  Geek think ♥
Hi guys!Že by nový úvod?
No,jak jsem brouzdala internetem,narážela jsem na miliardy knižních výzv které jsem našla na fakt mnoha blozích. Tak jsem si řekla ,že bych si to také mohla zkusit. Navíc jsem potřebovala nějak navrátit svou lásku ke čtení. Výzva byla bezva způsobem. Na začátek jsem si dala Tolkienovské knihy a hned jsem se pustila do čtení. Tento článek není recenze nebo nějaké to podrobné review,ale něco jako čtenářský deník. Jo,něco takového budu nejspíš psát u každé knihy z výzvy.


Název: Pán prstenů:Společenstvo prstenu(furt si to pletu s bratrstvem)
Autor:John Ronald Reuel Tolkien
Počet stran:457
Nakladatelství:Mladá fronta

Stručný děj: Příběh se odehrává po Tolkienovském Hobitovi. Bilbo Pytlík který našel jeden prsten moci chce odejít z rodného Kraje a prsten zanechat nevlastnímu synovci Frodovi. Frodo se od přítele a mocného kouzelníka Gandalfa dozví co je prsten zač. Prsten byl totiž vytvořen Temným Pánem Sauronem v zemi Mordor. Jen tam může být prsten zničen aby byl svět zachráněn. Frodo se tedy rozhodne že se vydá za elfským Vládcem půlelfem Elrondem do země elfů Roklinky. Chce se vydat sám,ale jeho věrný zahradník Sam Křepelka a přátelé Penegrim Brál(Pipin) a Smělnír(Smíšek) Brandirád ho nechtějí nechat jít samotného a následují ho. Spolu jdou do Hůrky do hospody ,,U skákavého poníka" kde potkaj Chodce neboli Aragorna(Syna Arathornova :D) který je doprovází až k Roklince. Po cestě je však potkávají i problémy. Třeba Temní Jezdci u Větrova. Avšak se s pomocí jednoho Roklinského elfa do Roklinky šťastně dostali. Tam poznali elfa Legolase syny Thranduilova,trpaslíka Gimliho syna Glóinova a nástupce Gondorského trůnu Boromira syna nevím koho. Také tam znovu potkají Bilba a Gandalfa. Na Elrondově poradě se rozhodne že jeden z nich ponese prsten do Mordoru kde jedině může být zničen. Frodo se rozhodne že jej ponese on. S ním půjde Gandalf Šedý,Aragorn,Boromir,Legolas,Gimli a jeho Hobití přátelé. Jdou přes hory kde je potkávají neštěstí. Zima a sněhové laviny byly kruté a tak se Společenstvo rozhodlo jít přes staré trpasličí doly Mórii. Tam je také nepotká nic dobrého a Gandalf padne v boji s (něčím jako čertem) Balrogem. Vůdcem skupiny se stává Aragorn.
Dál to zkrátím:Projdou královstvím elfů Lothrólienem a lesem Lórienem kde potkají Galadriel a Celeborna. Ti jim darují vzácné dary a čluny. Plaví se řekku Anduinou a proplouvají Rauroskými vodopády. Teď má Frodo učinit rozhodnutí:odnést prsten do Mordoru nebo jít na pomoc Gondoru. Frodo se kvůli prstenu hádá s Boromirem a chce utéct. Chce odnést prsten do Mordoru sám aby neublížil přátelům. Avšak ho Sam prřistihl a svého Pána nechce opustit. Společenstvo se rozpadá.

Vlastní připomínky+připomínky ke druhému dílu: No,těch bude možná dost. Chtěla bych k tomu dost dodat co jsem nenapsala do děje. Třeba Tom Bombadil a Zlatěnka :D to byla dvojička! Samý písničky a radovánky. Bylo tam mnoho co ve filmech nebylo vůbec a fakt mi to zpestřilo představivost o Středozemi. Charaktery postav se mi zdály úplně jiné. Trošku mě omrzelo že tam nešly pozmat charaktery Legolase a Gimliho. Ve filmech byli bezva,ale ve knížce řekli pár větiček. A to bylo obvykle něco jako ,,Běda!" Takže se mi oproti ostatnícj zdály dost plochý což je škoda,protože ve filmech byli oboje naprosto ideální.
Překvapil mě Boromir který byl celkem jinej než ve filmech a to k tou lepší stránkou.
Ty básničky a písničky? O tom by se dal psát ještě jeden článek.
Začala jsem číst dvě věže a zatím jsem dočetla první kapitolku. Já prostě nedokážu se nerozbrečet u Boromirovy SPOILER smrti. Sice se mi zdá,že ty postavy to vůbec nezajímalo. Ano tohle bylo dost divný. Prostě zemřel..ok dáme ho na lodičku ať odpluje. V tom jsem teda moc pocitů přátelství nevi...ehm...necítila. Ano zaspívali mu písničku(kterou když jsem četla jsem brečela jak dětsko),ale to je tak všechno. Jako hned po tom co zemřel nešlo vycítit žádnej smutek ani epickost. To je asi tak vše co můžu dodat.

Hlavní postavy:Tak sem napíšu celé to společenstvo :D
Hobiti:
Frodo-hlavní postava, Ten kdo nese prsten. Ve filmech jsem ho úplně nesnášela,ale tady byl fajn
Smíšek a Pipin-Frodovi nejlepší přátelé.
Sam Křepelka-Frodův zahradník který pro něj udělá snad cokoliv.
Lidi:
Chodec/Aragorn-V knize to bude moje asi nejoblíbenější postava(+Gandalf). Je to Isilduruv dědic který má nastoupit na jeho trůn.
Boromir- Dědic Gondoru
Kouzelník Gandalf:Moudrý,starý kouzelník se špičatým kloboukem. Nejdříva byl vůdcem společenstva
Elf Legolas:Princ elfů z Temného hvozdu. Lučišník. Syn Thranduila
Trpaslík Gimli: Jeden z mála trpaslíků co dopustí přátelství s Elfem. Bojovník. Bylo mi ho líto když byli v Morii :/

Vlastní názor: Miluju <3
Je to fakt ideální kniha kterou všem doporučuji. Byl to můj úvod do knižní Tolkienovské Středozemě a jsem moc spokojená. A teď když mán přečtený aspoň první díl mohu usoudit kniha x film. To sem celý však psát nebudu a napíšu jen:kniha :D originál je vždy nejlepší

Tak to je vše k pánu prstenů :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 3. february 2015 at 8:52 | React

Jéé, tak už jsi to četla. Super, tím víc se těším na svoje narozky, kdy to dostanu! :)
Btw, víš nad čím pořád přemýšlím? :D Je to kravina, ale přemýšlím, které vydání je nejlepší. Já nemám ráda měkkou vazbu a bílé stránky. :D
Koukala jsem na to v knihkupectví a to je děsný dilema! :D
Já vím, řeším pitominy, ale já ty knihy chci mít prostě jednoduše perfektní, když se jedná o takové velkoleposti! :)

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 3. february 2015 at 17:04 | React

Společenstvo jsem před pár měsíci také četla a je to jeden z mých oblíbených dílů .. ale jaksi se nemůžu přinutit k přečtení zbytku série, protože tu je tolik zajímavých knih :-? ... stydím se :/

[1]: Pána Prstenů určitě pevnou vazbu!!
Já mám ilustrované Alanem Lee :)

3 CherryPie CherryPie | Email | Web | 3. february 2015 at 17:11 | React

[2]: Tak jak jsem začala číst druhej díl tak jsem z toho fakt nadšená a moc mě zaujal i on.
No a já čru e-book xD

4 Ettelwen Ettelwen | 3. february 2015 at 17:26 | React

[3]: to já byla při čtení také, jen se k tomu teď do kopat :-D

5 Marča Marča | Web | 3. february 2015 at 18:28 | React

Miluju pána prstenů ♥♥♥

6 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 4. february 2015 at 10:56 | React

[2]: Oki, díky za radu. ;)

7 sarushef sarushef | Web | 4. february 2015 at 17:17 | React

Tohle je prostě skvělá knížka.

8 Eliz Eliz | Web | 12. february 2015 at 21:12 | React

Nejlepší je: ,Stručný děj, a on se z toho vyklube takový mega dlouhý odstavec. :D jinak film jsem viděla asi milionkrát, knihu jsem ještě nečetla /stydím se/, ale určitě se na ni chystám. :) a nechápu, jak nemůžeš mít ráda Froda... Podle mě byl ve filmu super. Ale to je jen můj názor :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama