Movies: Birdman

7. march 2015 at 19:04 | CherryPie |  Geek think ♥
Já vám tento film slíbila,já sliby dodržuji :D

Takže jednou večer jsem si sedla k počítači a putila si film co jsem chtěla vidět už snad od premiéry. Od té doby co se o něm začalo mluvit jsem si prostě řekla že takhle zajímavý film bych si neměla nechat ujít. Plus mě zaujalo to neobvyklé téma které bylo ve filmu uvedeno. Tak tu pro vás mám další filmovou recenzi a tentokrát se budu snažit aby to vyšlo s méně spoilery :D.
Tak enjoy it!

Informace

Režie:Alejandro Gonzalez Iñárritu
Délka: 119 min
Žánr: Komedie/Drama
Hlavní role: Michael Keaton(Riggan), Edward Norton(Michael), Naomi Wats(Esly),Emma Stone(Sam),Zach Galifianakis(Jake),Andrea Riseborough(Laura)
Hodnocení na čsfd: 70% (Já bych tomu dala klidně 700...)O co jde:


Příběh se odehrává v New Yourku, a přesněji na Broadwayi. Hlavní postavou je herec Riggan který se předtím proslavil svou velkou rolí superhrdiny Birdmana. Teď si však přeje proslavit se ve světě divadla a divadelní hry. Abych pravdu řekla,nevede se mu to zrovna nejlíp. Připlete se mu do toho známý herec kterého do divadla přijmou a otravuje ho hlas v jeho hlavě který ho furt nabádá aby zanechal toho šašokování v divadle a vrátil se ke slavné roli Birdmana. Riggan se však nedá přemluvit a jde si za svým snem. Kvůli tomu si však nevšímá věci okolo něho a to hlavně své dcery Sam která měla problémy s drogama. Co myslíte,podaří se Rigganovi dokázat světu,že na to má?
10/10

Herci:


Určitě jednou z nejlepších vlastností filmu byl výběr herců. Michael Keaton jakožto Riggan byl naprosto ideální. Je pravda že ve filmu hrál skoro sám sebe. Byl to známý herec který se proslavil díky Buronovskému Batmanu. Pamatujete? Pak se na něj nějak zapomnělo. Ve filmu nehraje špatně jak by se zdálo,on hraje bezvadně špatného herce. Bezvadně!
Dalším hercem který vlastně hrál sán sebe byl Edward Norton(Michael). V Hollywoodu ho znají jako bezvadného herce,ale přitom hrozného skandalistu s kterým se nedá pracovat. Hádejte tedy koho hrál tady? Bezvadného herce kterýho kritici a všechny ostatní zbožnují a přitom egoistickýho skandálního chlápka který se nedá vydržet.
Kdo mě opravdu překvapil byla Ema Stone známá třeba Gwen ze Spider-mana která ude ztvárnila Rigganovu dceru Sam. My ji znáe jako veselou zajímavou osůbku. Zde však hraje pro sebe neobvyklou roli. Sam je uzavřejá v sobě a je nehorázně protivná na všechny. Taky je to bývalá narkomanka která je po léčení. Ve filmu dostala Ema jeden z nejmocnějších monologů který vás nenechá jen tak sedět na židli.
Dál tu nebyl ani jeden herec který se neukázal na stoprocent. Všichni byli skvostné! Ohromné wow jim zděluji kvůli tomu že film byl točen jako by jedním střihem a nějaké scény byly opravdu dlouhé,takže to herci neměli vůbec lehké a tleskám jim že to vydrželi!
10/10

Postavy:

Riggan Thomson: Dříve slavný filmový herec který se snaží ukázat se ve světě divadla na Broadwaiy. Snaží se ukázat že něco dokáže. Přit tom si nevšíma věcí co se dějí okolo něj. Nedokáže pracovat se špatným hercem a hodně si na to potrpí. Obtěžuje ho hlas v jeho hlavě který mu prostě nedá klid do té doby co Rig dokáže že prostě něco dokáže. Tuto postavu naprsto zbožňuju a myslím že byl propracován opravdu dobře!
Michael: Skandální,neskutečnej nervák který snad nevychází s nikým. Hodně si potrpí na to aby vše bylo pravdivé a zdálo se reálné. Sice je dost buzerant,já a mnohé fanoušky filmu ho mají rádi za jeho charizma a to jak je přece jen zajímavý. Navíc jak jsem psala nahoře,Edward se v tom prostě vyzná.
Sam: Dívka o kterou se otec skoro nezajímal. Byla narkomanka a po tom se jí nežilo zrovna lehce. Pomáhala Riganovi v divadle a neznala to tam o moc hůř než on sám. Nakonec tu byl románek s Michaelem..
Jeden z jejích monologů byl natoli silný,že si ho nadlouho zapamatujete.

10/10

Vlastní názor:

Řeknu to tak jak to je. Tak dokonalý film jsem neviděla opravdu dlouho. Tento film si zasloužil všechby své ceny a možná i víc. Je skvostný. Dal by se koukat snad tisíckrát. Bezvadně vybrány herci a propracované postavy. Naprosto dechberoucí soundracky které byly část která k fillmu naprosto patřila. Bezvadně vybrané téma které vás nechá se zamyslet. Myslím že mnoho herců(zase,hlavně ty co hrály superhrdiny) znají Rigganův problém. Takový Robert Downey JR. Ne že by nebyl nehorâzně slavnej,ale přiznejme si že vlastně hlavním bodem je IronMan. Dál o něm něco dalšího věděj jen zažralý fans. Ale vraťme se k filmu. Dá se popisovat nehorázně dlouho a i tak jeho dokonalost nebude popsána dokonce. Není škoda za to dát peníze v kině a volný čas. Nejvíce mě překvapil a zároveň potěšil konec,ale ti nebudu spoilerovat a nechám vás se překvapit. Fakt na to koukněte.Miluju tento film!
10/10

Jen taková připomínka která kfilmu nepatří: Neriskujte to s 50 odstínů Gandalfa...
Jo a tento článek mělbýt původně opublikován asi před týdnem,ale byla jsem ponořena v problémech se školou a neztíhala jsem to.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eliz Eliz | Web | 7. march 2015 at 19:47 | React

No... zaujala jsi mě! Vypadá to, že film je vážně skvotný.

A 50 odstínů Gandalfa :D :D Já z toho prostě nemůžu :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama