Movies: Chappie

16. march 2015 at 16:05 | CherryPie |  Geek think ♥
Ahoj lidičky. Omlouvám se že jsem méně aktivní,ale prostě znáte to,škola. Jo obviníme školu :D
Včera jsem se šla s rodinou podívat na Chappieho protože jsem na to byla fakt hodně zvědavá kvůli tématu a mému oblíbenému herci(ten úplně vlevo,Hugh Jackman). Byla jsem fakt moc natěšená a nevím na co víc. Na film nebo na to že jdu s tátou který do kina nechodí ani náhodou :D.
Jestli jste viděli trailer filmu tak na něj rychle zapomeňte,protože se skoro zdá že s filmem nemá nic společnýho.
Další menší recenzička od CherryPie.

Informace

Režie: Neil Blomkamp
Délka: 120 minut
Žánr: Action,Sci-fi,thriller a já bych řekla že i ke konci to bylo i takový drama
Hlavní role: Sharlto Copley(Chappie), Dev Patel(Deon), DIE ANTWOORD: Yo-Landi Visser(Yo-Landi), Ninja(Ninja),Jose Pablo(America),Hugh Jackman(Vincent)
Hodnocení na čsfd: 75%


O co jde:

Děj se odehráva v paralelním Johanesburgu v Africe kde roste kriminalita a na ulicích je rozruch. Proto vláda města a nějaka organizace co vyrábí zbraně vytvořila něco jako policejní roboty kteří se mají starat o klid ve městě. Chappie,nebo tehdy spíše dvaadvacýtka byl jedním z nich. Vytvořil je mladý vědec Deon který se nechce uklidnit a chce pokročit ještě dál a vytvořit umělou inteligenci.
Posuneme se do jiného koutu Johanesburgu,toho kriminálního. Vše se točí kolem kriminální bandy ze tří členů kteří si říkají Ninja,Yo-Landi a America. První dva hrajou sólisté z nějaké skupiny a řeknu vám že je to příšerný. Všichni tři jsou pohřbeni problémy a hlavním z nich je dluh kriminálnímu šéfovi Hippovi který po nich chce 20 milionů dollarů. Nevědí kde vzít peníze. Yo-Landi však v jednom krásném okamžiku napadne že by ukradli jednoho policejního robota aby jim pomoh a oni ho ovládali.
Zpátky k Deonu. Deon přece jen dokáže vytvořit umělou inteligenci a che ji předat dvaadvacítce která má jít na skládku. Avšak tu se splétají příběhy Deona a kriminálníků. Ninja s Bandou vědce dostanou a on jim musí naprogramovat robota. Dál se příběh vyvíjí o tom jak se pojmenovaný robot Chappie učí lidskosti,poznává nenávist,banda dělá to co obvykle a Deon si musí poradit s konkurentem Vincentem který udělá vše aby se prosadil.
8/10

Herci:

AAAAAH,save me! Co to bylo? Jako sorry!?
Jaj,promiňte za takovýto úvod,ale je asi pochopitelný že s herci to bylo fakt špatný. Vezmu to popořadě. Začnu od skupiny DIE Antwoord neboli Yo-Landi a Ninjy(Hlavně Ninjy). Dolů pak hodím pár písniček abyste si je v tom filmu nějak představili. Jak Neila vůbec napadlo je tam vzít? Vždyť hrajou příšerně i v těch svejch klipech. Bylo to naprosto hrozný a tihle dva prostě do filmů nepatří ani náhodou. America ještě možná ušel,i když to bylo také naprosto příšerné. Ani Dev se neukázal. A teď můžu začít řvát. HUGH JACKMANE?!!!!! Můj oblíbený herec a prostě člověk kterej má na tohle talent to totálně,no vi víte co. Já vím,každý dělá chyby,ale prostě mě nějak zklamal. Bude muset na Wolverinea makat a makat.
3/10

Postavy:

Chappie: Nejnormálnější postava celého filmu. Opravdu mi ho bylo líto a této postavě jste jakoby věřili. Věřili jste že je tento malý robot tak neškoný a milý že se vám chtělo brečet. A ta jeho naivita a nechápavost. Bylo mi hrozně líto u některých momentů a opravdu jsem mu soucítila. Avšak je pravda že by tvůrci mohli místo toho aby taaaaakto zkrášlovali hlavní postavu,vylepšit i ostatní a třeba i nějaké problémky ve scénáři.
Nejvíc mě rozbrečely scény kdy Chappie posílal poldy ,,spinkat"
2015 Chappie animated GIF

Deon: Mladý vědec co chce dokázat světu,a nebo spíš sobě že dokáže vytvořit umělou inteligenci. Je hrozně naivní a blbej. Fakt se mi zdál takovej přiblblej. Jen fakt nechápu co chtěl dokázat tím že se bude cpát do tý bandy nenormálních. Místo toho aby zavolal policii a pomohl tak městu tak jim pomáhal a i pesto že mu nevyhovovalo to jak Chappieho vychovávají. FAKT?

Yo-Landi, Ninja a America: Ta bandička o které jsem psala výše. Takový přiblblí a nepochopitelní. Jo,jen tak je napadne že se roboti daj vypnout. Yo-Landi byla z těchto tří asi nejlepší. Dalo se s ní soucítit(nebudu spoilerovat) a bylo vidět že tak nějak má Chappieho opravdu ráda. Ach,jen kdyby byli lepší ti herci...proč!! Ninja byl tvrdohlavej frajer jakýho nic nezajímalo,jen peníze a ještě jednou peníze. Jen nakonec se ukázalo že ppřece jen to není takovej debil a má kus duše. America byl jen jejich něco jako poskok.


Vincent: Vždy číslo dva. Vždy se snaží se dostat na zlaté místo,ale Deon je vždy lepší. Jednim slovem je to lúzer. Snaží se všem ukázat že on je frajer a udělá proto cokoliv. Opravdu se nebojí svých činů. Myslíte že je to chvála? NOPE. Je to sobecký blbec který pro sebe udělá vše. Jeden jeho čin byl faaakt na zabití

5/10

Celkový názor

Vím že kvůli ocenění těch předešlých bodů si myslíte že tenhle film je na spálení,ale tak hrozný to zas není. Někeré mínusy se dají zapomenout díky skvostným specefektům a actionu. Postavy byly sice nepropracované,ale Chappie je zachránil. Herci byli příšerní,ale....no vlastně zase Chappie. Nevím co se stalo s Neilem. Konec filmu byl opravdu ideální a myslím si že jestli by byl celý film točen tímto stylem bylo by to naprosto ideální. Nakonec se ukázali i postavy a i herci se jakoby probudili. Film byl dramatický a na svůj žánr dost super. Nedá se mu vyčítat ta kriminální atmosféra a to jak na vás působil. Ok,to taky jen na ten konec. Film vás přinutí se zamyslet a možná na něco otevřít i oči. Ukazuje něco jako rasizmus. To jak se lidi bojí a nenávidí to co je jiné než oni.
7/10
A nakonec několik gifů s Hugh abych si to vynahradila :D
A ty videa s kapelou
Bad Guys Chappie animated GIF
Bad Guys Chappie animated GIF
Bad Guys Chappie animated GIF
Christopher Nolan Gpo Me animated GIF
Hugh Jackman animated GIF


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama