Movies: Drákula:Neznámá Legenda

28. march 2015 at 12:48 | CherryPie |  Geek think ♥
Vítám všechny! Dneska mám další recenzi na film. Já vím že poslední dobou jsou na blogu už skoro jen oni,ale nebojte,chystám pro vás článek z mého života a doufám že se u něj pobavíte(tak název mám vymyšlenej:Na hurvínka už nikdy xD) tak jak jsem se já (ne)bavila. Včera jsem podle rekomendací kamarádky a zvědavosti koukla na film Drákula.
Nikdy mě moc nelákála upírská tématika(jedním z důvodů jsou jasně že příšerné Twillight),ale tohle jsem vidět vážně chtěla už jen kvůli hereckému obsazení.
Což,vrhnu se na to a vám přeji příjemné čtení :3

Informace o filmu

Réžie: Gary Shore
Scénář: Matt Sazama,Burk Sharpless
Žánr: Fantasy,Drama,Akční,Válečný
Hlavní role: Luke Evans(Drákula samotný),Dominik Cooper,Sarah Gadon,Zach McGowan,Art Parkinson atd.
Hodnocení na čsfd: 63 %


Vlastní názor

Ano,už nebudu vypisovat o co jde,herce a postavy a vezmu to vše do vlastního názoru protože to byla asi i zbytečný a asi tam bylo i více spoilerů.
Drákula:Neznáma legenda je výborná podívaná na večer s přáteli nebo s rodinou,to se musí uznat. Nebylo to sice nic extra,ale za zhlédnutí to rozhodně stojí už tedy jen kvůli hercím,promyšlenému příběhu a postavám. Luke Evans se na tuto roli opravdu hodí a ukázal se tak na 99 % xD. Ostatní herci byli taktéž super,taková Sarah Gadon nebo Dominik Cooper. Kdo byl také opravdu Top je Art Parkinson,myslím že by z něj vůbec nebyl špatný herec za těch pár let.
Já teda neviděla žádnej Drákulovskej film(No tak až na Van Helsing) předtím a tento film byl celkem fajn začátkem. Dost se mi líbí příběh který je tu vypravován. Je dinamický a plynoucí Takže jsem si ho opravdu užila a mohla relaxovat při sledování. . Co mi připadalo divný,byl ten upír co Vladovi dal svou sílu. Nebyl ani moc děsivej a ani ne nějak zajímavej. Asi jedna z mála postav co se mi nelíbily.

Postavy tu byly opravdu skvostně promyšlené a výrazné byli i když se moc ve film neukazovali. Počínaje Drákulou samotným a končíc sultánem Mahmadem. Jak jsem psala výše,ten upír by mohl být i lepší. Drákulova manželka filmu přiidávala nějakou tu epickost. Překvapil mě konec,ale o tom trošku níže. Sultán Mahmed a jeho armáda byli ze začátku opravdu děsivé,postupem to sice mizelo,ale i tak to je skvělý plus.

Specefekty a Action se pohybovaly někdy mezi. Mezi skvostnými a dechberoucími a celkem blbě vypadajícími scénkami.
To samé s bitvami,co třeba mělo znamenat ten útok hejna upírů? přiznejte si,bylo to sice fakt cool,ale vypadalo to celkem blbě.

Na závěr,konec filmu byl podivný a přitom udivující. Po dokoukání by vás napadlo asi hrozně moc jiných způsobů než jste ve filmu uviděli. Pak jste pochopili že je závěr vlastně nelogický,ale co se dá dělat. Zapomeňte na to že max jedenáctileté dítě usedlo na trůn,všechny ty upíři se poděli bůh ví kam(no Drákula přece přežil) a to že za pár stovek let našel někoho kdo je na 99% podobný jeho mrtvé manželce(že by reinkarace?)...
Film by nepředčtil očekávání hororových fanoušků. Nic takového zde není.

Avšak to byl celkem povedený film na který se dá podívat bez toho abyste něco mega očekávali,zapomeňte na dějepis...
Po shlédnutí jsem však dostala takovou chuť si přečíst knihu Brama Stokera :D,Divný

8/10
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Jaké články byjste spíše na blogu uvítali?

recenze na filmy/komiksy/seriály 24.8% (52)
články ze života 24.8% (52)
Geek novinky/zajímavosti 23.8% (50)
něco jiného 26.7% (56)

Comments

1 luczaida luczaida | Email | Web | 28. march 2015 at 14:43 | React

já ten film teda úplně miluju, viděla jsem ho už několikrát a Luke Evans totální slaďouš :3

2 Vé | Web | 28. march 2015 at 23:09 | React

Stokerova Drákulu jsem četla a je opravdu úsměvné, kolik od té doby vzniklo verzí a ke všemu tak vzdálených od původní verze. Ten román je totiž všechno jen ne romantický a nejvěrnější adaptací asi vždy bude Upír Nosferatu z roku 1922 :-D - To jen, aby jsi nebyla zklamaná, kdyby ses do četby přece jen pustila.
Tenhle film jsem ještě neviděla, ale mám to v plánu, protože mě zaujalo obsazení a vlastně celé to vizuální pojetí.

3 Eliz Eliz | Web | 29. march 2015 at 14:12 | React

Vpodstatě s tebou souhlasím :)
Krásná recenze :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama