England PART 1

12. may 2015 at 19:43 | CherryPie |  About me+TAG


Vítám! Tak dneska jsem se dobrala k napsání zážitkového článku z Londýna a jižní Anglie. Udělala bych to normálně vo víkendu,ale byla jsem podruhé na Avengerech a pak jsem neměla čas a taky PC :D. A rozhodla jsem se že to udělám asi do 3 částí aby to nebylo moc dlouhé(no ok,jsem líná to sepisovat vše najednou do jednoho článku)
So let's start!

Rozdělím to do pár témat týkajících se zájezdu a k nim se nějak vyjádřím :)

Cesta

Můj ty bože,to bylo nejhorší! Hlavním mínusem bylo nejspíše to,že jsme jeli autobusem! Ano,12 hodin autobusem s přestávkami a přestupem na trajekt.
Vyrazili jsme v pondělí ve 14:30. Bylo fajn počasí a všechny byli oooopravdu moc natěšeny(no aby ne,viď :D). Sedli jsme si na místa a autobus vyrazil. Obvykle když jedeme na nějaké zájezdy nebo výlety,je cesta autobusem ta největší zábava. No,škoda ale tentokrát to tak nebylo. Seděli jsme s nej kamarádkou skoro nejvíc vzadu,před námi byli kluci(s nima je to nej :D) a za námi krávy. Jo,byli na zabití. Tohle nikomu nepřeju.
Cestu jsem si představovala úplně jinak,budem koukat na filmy,bavit se s klukama,rozebírat co se stalo v Arowwovi(ne,kámoška se prostě neodhodlá kouknout na OUAT,nemám s kým se o tom bavit!) a rozebírat ostatní(hele,hele,no že vy to neděláte!). Ne,hádejte jak to nakonec dopadlo. Spát,20 minut pirátů z karibiku,ježiš mě je nějak blbě(to se nestává),spát,bože ty za náma zase řvou-zabijte je někdo,spát,něco mektá učitelka,ježiš mě je nějak blbě.kluci,spát. Jen u konce(no konec to vážně nebyl,ještě trajekt!) jsme se nějak začali bavit. Ano,to už bylo celkem hodně pozdě večer a já byla vyspaná. K nám do zadu přišel učitel a začal nám vyprávět pohádku. U toho jsme se pěkně nasmáli a do teď očekáváme pokračování. Projížděli jsme Německem,Belgií aFrancií.
Ve čtyři hodiny rána jsme konečně dojeli do francouzského přístavu kde jsme nastoupili na trajekt. Na trajektu...páni to byl luxus....sice jsem u sebe ten moment neměla peníze,ale kamarádka je zlatá :D. Tak jsme pili cappuccino a povídali si. Já měla naštěstí stažených i pár komiksů v mobilu(na případ že by se nudil musí být geek připravenej) a přečetla jsem pár dílů Injustice od DC. Takto to bylo celé 2 a půl hodiny. Naše radost neměla mezí když jsme konečně spatřili břeh Anglie a ještě lepší to bylo když jsme byli konečně úplně u něj. A zpátky to autobusu....a 2 a půl hodiny z Anglického přístavu do Londýna kde provedeme celý den...
Takže autobusem do francie jsme jeli kolem 12i hodin,trajektem 2,5 a to samé to londýna. Bože,17 hodin z Prahy...uffff my to dali!

Den 1.Londýn

A jsme konečně tu! Vysněný Londým. Přijeli jsme do Greenwichského parku kde také začala naše cesta. Tam ale také probíhalo rozdělení do týmů ve kterých budeme plnit úkoly(a vy jste si jako mysleli že jsme se tam flákali?). No a hádejte kdo byl v nejhorším týmu? JÁ. A kdo byl kapitánem nejhoršího týmu? JÁ. No ale zase byla legrace dávat členům přezdívky :D. So,po tom jak jsme se rozřadili do týmů,dostali úkoly a papíry s deskama pro jejich vyplnění,jsme pokračovali procházkou až k nultému poledníku a královské observatoři. A takto vypadal Londýn z našeho pohledu z parku:
Pokračovali jsme v cestě,následovala cesta lodí k Tower Bridge a Lonýnskému Toweru,tak proslulém ve světě. Cesta lodí po Temži byla super. Sice jsme si museli počkat v tý hrozný zimě,ale nakonec to stálo za to. Zdálo se mi jako by pro ně lodě byli jako pro nás tramvaje :D.
Jasně že si inteligenti(my) museli vybrat tak blbý místa ze kterých na Tower Bridge vůbec nebylo vidět. Byla jsem ráda že tam zas tak moc turistů(až na náš zástup ze 40 a víc lidí) nebylo a mohla jsem si Tower Bridge v pohodě vyfotit vepředu.
(První budka co jsme potkali,no nefoť to :D)

Následoval The Tower s nímž jsme měli spojeny ty naše úkoly v týmech. Opravdu moc se mi líbil. Jak zvenku tak i výstava uvnitř. Spolčili jsme tými aby bylo více zábavy a účinosti a šli na na výstavu královských klenotů kde jsme si také měli zjistit odpovědi na otázky. Byli tam hrozně milé průvodce kterých jsme se mohli zeptat. Super pro nás bylo že jedna průvodkyně uměla rusky a já se nemusela namáhat mluvit anglicky(ano,zjišťovala jsem to já,a nemyslete se že jsem tak líná přemýšlet,jen...no ok,bylo to výhodnější :D).
A znovu delší pochod po Londýně dokud nedojdeme ke katedrále sv.Pavla. Bylo mi líto,že jsme nevystoupili na kopuli jak bylo zaplánováno,ale zas pro náhradu toho jsme měli rozchod po kterém se mi hned ulevilo a nálada se zlepšila. S kámoši jsme šli do Sturbucksu a takt trošku se nám zdálo,že tam do toho kafe namíchali nějaké ty houbičky(ale pšššššt). Fakt nehorázně jsme blbli,rozdávali si přezdívky a různě dováděli. Posledních pár hodin v Londýně bylo super!

Ubytování v Anglických rodinách

Ok,přiznávám-Rodiny byli našim hlavním strachem,ale přitom právě na ně jsme se fakt moc těšili! Učitelé a průvodkyně nás strašili jak dokážou být angličani urážliví,někdy říkali i divní,moc odlišní.... Přijeli jsme do nevelikého městečka na jihu Anglie(jeli jsme tam fakt dlouho) a sedíc v autobuse vyhlíželi páry které si nás mají vyzvednout. Nikdo nevěděl koho dostane(ani učitel je neznal) takže jsme byli celkem vystresováni,přece jen 4 dny taky neni málo.
Jako správní přátele jsme jedn druhého podporovali a když si někdo za někým přijel,řvali ať to bude fajn. Kamarádku jsem vždy povzbuzovala,že hlavní je první dojem. Tak usmívat a mávat hoši!
Cartoons & Comics Cute animated GIF
Přišla řada na nás s kamarádkou(samotné jsme být nesměli). Vylezli jsme z autobusu,vzali kufry a tašky....a že jich fakt nebylo málo a šli za naší "maminkou". Půl cesty jsme mlčeli a tak jsem si řekla že jestli si teda máme hodně povídat,měli bychom také najít téma. A co myslíte že napadne mě? GENIÁLNÍ otázka kterou vždy začnu konverzaci(zeptám se tě na to tak 150 krát za den): ,,Jak se máte?". Ufff,vyšlo to(neporazitelná hláška to je,NEPORAZITELNÁ). Ještě jsem se zeptala na to,kamarádka se už chtěla ptát na počasí :D . Což,rozhovor začal. Claire(až po 3 dnech jsme pochopili že se nejmenuje Catherine) byla hrozně fajn a její manžel Shane s kterým jsme se seznámili později doma,ještě lepší. Měli roztomilého pejska Mylo a desetiletou dceru(nebyla rozstomilá,ale otravná) Abigail. Rodina měla už s takovýma to turisty už zkušenosti a na ubytování jsme byli už snad 10.(a všechny až na dvě francouzsky) byli češi! Bylo super si s nima povídat a moje angličtina se rozhodně zlepšila(ne že byla nějaká hrozná předtím). Pouštěli jsme si i film o psu s vesmíru :D a bylo to super.
Co se jídla týče,kamarádka(budu jí říkat Áďa,no asi protože se tak jmenuje :D) byla hrozně vystrašena z toho čím nás to tam budou krmit. Málem se modlila aby to nebyli žádné fish and chips. Nakonec to bylo celkem super(teď se mluví o večeři,svačiny byli příšerné). Na večeři jsme měli hranolky s pizzou,špagety,kuře na barbecue a hambáče(ble to bylo taky hnus). Celkem mi začínali lézt krkem toasty :D


Tak a na dnešek by to bylo vše a v nejbližší době se budu snažit napsat druhý a tetí díl(no dokud mám svěží paměť).
Doufám že se líbí :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 12. may 2015 at 19:56 | React

Jej, bezvadně jsi to napsala!
Aspoň tuším, co mě čeká... :D

2 Catherine Catherine | Web | 12. may 2015 at 20:01 | React

Jak jsem už psala: Je to super článek! A moc krásné fotografie!
Ps. Budu ráda, když koukneš na můj blog :)

3 CherryPie CherryPie | Email | Web | 12. may 2015 at 20:20 | React

[1]:Děkuji :) To je teprve Londýn,z jižní Anglie mám nezapomenutelné vzpomínky :D

[2]: Děkuji,určitě mrknu :)

4 Eliz Eliz | Web | 13. may 2015 at 17:41 | React

Chci do Londýna! :3

5 Eliz Eliz | Web | 13. may 2015 at 17:42 | React

A krásný design :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement