Flashpoint:Batman the knight of vengeance

25. may 2015 at 15:00 | CherryPie |  Myšlenky komiksáka
Hey bubs! Dneska tu konečně píšu recenzi na další komiksovou sérii,tentokrát znovu od nakladatelství DC. Řeknu vám,že od tý doby co čtu nejen Marvel se mi DC mooooc zalíbil :D Také právě čtu dlouhou komiksovou sérii Injustice:Gods Among us. Bylo mi hrozně líto že ještě nevyšla v češtině.

Příběh v komiksu se odehrává v paralelním vesmíru(ach ty zlaté paralelní vesmíry v komiksech,úplně se v nich bez problémů vyznám....ironie :D). Zde to není Bruce Bayne kdo nosí masku Batmana,ale jeho otec Thomas! Tedy je to něco jako Marvelovské What if...


Informace:

Rok vydání: 2011
Příběh: Brian Azzarello
Ilustrace: Eduardo Risso
Nakladatelství: DC
Počet čísel: 3

O co jde:

Jak jsem uvedla výše,místo Batmana převzal Bruceův otec Thomas. Tehdy při napadení rodiny Waneyových nepřežil právě Bruce. Toho večera se život Thomase a Marthy Waneyových zhroutil. Ve dne zpravuje Thomas casino a v noci si obléká kostým Batmana rytíře pomsty. Ne jen Thomas se změnil,změnila se i jeho manželka Martha. Zhroutila se a propadla šílenství. Nepřipomíná vám něco slovo šílenství? Jednou když jí Thomas poprosí aby se více usmíval.....rozřízne si pusu. Why so serious son? Z Marthy Wane se stává Flashpointovký Joker
Jednou aby připoutala pozornost Batmana,unese dvě děti které má v plánu zabít.
Ok, přiznám se že je komiks hodně brutální,ale to k Batmanu prostě patří(bože,co to ze mě vyroste xD).
Komisář Gordon který v komiksu také nesmí chybět,chce zajmout Jokera bez Thomase(tak za pokus to stojí).V hledání Jokerova sídla mu pomůže taknazývaná Oracul kterou je zde Catwoman. Je paralizovaná a nedokáže chodit.GordonPřijde do domu kde se Joker s dětmi ukrývá a hned má štěstí....on si to myslí. Joker k němu stojí zády a on má super možnost a také střílí. To ještě netuší co udělal.
Joker rozhodně není blbá,místo ní to byla totiž malinká holčička s parukou a namalovanou pusou stojící na židli. Gordon tedy zabil dítě. Teď má štěstí i Joker a komisáře podřízne.
Batman na sebe nenechá dlouho čekat. Joker je rozzuřená a má v plánu bývalého manžela zabít. To se jí nepodaří tak lehce a oba vypadnou z okna domu počemž začne pronásledování. Thomas Jokera dožene a snaží se jí uklidnit. To se mu podaří. Vypráví jí o jiném světě,tam kde by oni umřeli a přežil by jen Bruce,že je to možné a že to může vrátit. Martha je hotova zaplatit životem za to aby Bruce žil. Ne,žádné happy endy. Zeptá se Thomase,co by Bruce dělal po jeho smrti a on ji poví pravdu. Bude následovat svého otce,stal by se tedy Batmanem. Martha to nevydrží,a uteče.
Je to tu zas,začne pronásledování a Thomas ji znovu najde. Žádné Happy endy. Najde ji mrtvou v díře v zemi kterou si Martha nevšimla.

Postavy:

Thomas Wayne- Thomas je v této sérii maximálně podobný Bruceovi. Je nepřístupný a má také tak těžký charakter. Moc nedůvěřuje ani přátelům které už zná i delší dobu. Stejně jako Bruce má těžký život a těžce se s tím srovnává.
Martha Wayne(Joker)- Jokera naprosto zbožňuju! Je to naprosto ideální záporák a jeho šílenství to dokazuje. Ale TOTO? Nemám slov! Martha Waynová byla naprosto dokonalá. Byla bláznivá až ustrašující. Někdy jsem z toho měla fakt husí kůži.Její "vynalézavost" se také musí pochválit. Opravdu jsem si ji oblíbila a bylo mi ji i líto. Smrt byla vyobrazena brutálně a realisticky.

Ilustrace

Ilustrace byly také moc povedené a v atmosféře komiksu. Byly temné a naprosto vás to pohltilo do děje který se odehrával. Byli také v takovém zajímavějším stylu který by se měl pochválit!

Vlastní názor

Komiksová série mě opravdu překvapila a já byla moc nadšená. Skvělý příběh,záporák s hrdinou,bezvadné ilustrace a ta správná temná Batmanovská atmosféra! V plánu mám rozhodně další díly z vesmíru Flashpoint. Doufám že mě to také tak příjemně překvapí!

10/10

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Christen Christen | Email | 26. may 2015 at 23:15 | React

Komiksy mám hrozně ráda, ale mrzí mě, že jsou tak krátké já je vždy tak rychle přečtu a pak buď si musím koupit další číslo nebo čekat než vyjde další číslo 8-O Jinak s body musím jen souhlasit tento díl jsem také četla a byla jsem mile překvapená :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama