Seriál IZombie

7. september 2015 at 19:59 | CherryPie |  Seriálový marathon
Cowabunga! Dneska jsem tu s dalším seriálovým typem u kterého byste akorát vstihly novou sérii. Je to seriál IZombie podle jednojmenného komiksu. Jestli stejně jako já nemusíte zombíky,nelekejte se,v seriálu je to úplně jinak. Well,let's start :D


Informace:

Réžie: Rob Thomas
Délka: V sériie je 13 dílů,1 díl cca 43 min
Žánr:Krimi,Drama,Horor,Sci-fi
Hlavní role:Rose MacIver,Malcolm Goodwin,Rahul Kohli,Molly Hagan,David Anders,Robert Buckley

Hlavní postavou seriálu je mladá doktorka Olivie Moorová se kterou se stala malá nehodička. Na nejpříšernější párty se stala...Zombie. Zbledla jí kůže a vlasy a objevila se touha po mozku. Musí se rozejít se svým přítelem a změnit si práci. Teďka už nepracuje v solidní nemocnici,ale v márnici kde má přístup k mozkům. Její známí a rodina ji odsuzují kvůli tomu že nic nedělá a jen čučí na telku,změnila si práci a odkopla ženicha. S Liv v márnici pracuje její šéf Ravi který se o jejím Zombie problému dozví a chce jí pomoct to vyléčit. Ke všemu tomu se připlete detektiv Babineaux. Požírání mozku má své účinky,Liv vidí vidiny spojené se smrtí toho či onoho člověka a přijímá jejich charakter a zvyky. Z pomocí toho pomáhá detektivu který si myslí že Liv je medium. Později se Liv s Ravim dozvědí že ona není jediná nakažená,objeví se totiž zombie Blaine který potom bude pěkným trnem v oku.
Mnozí fanoušci OUAT zde v hlavních rolích poznají Rose MacIver a Davida Anderse které hrají i zde. A sice se mi líbí všechny herce,tak tyhle dva byli opravdu nezapomenutelné. Jejich hra byla naprosto awesome(a ne,neni to jen kvůli tomu že hrajou v OUAT xD). O Rose by se dalo napsat referát na toto téma,nemám slov. Co se týče ostatních herců,ti jsou také na vejšce! Takovej Rahul Kohli(Ravi) nebo Robert Buckley(Major).
Sice je námět vzat u Vertigo komiksu který mám rozečtený,tak je v seriálů většina úplně jinak. Začínaje postavama a končíc příběhem. No tak začneme těmi postavami. Jestli je v komiksu hlavní postavou Gwen(moje hlava je moc zaneprázdněná aby si zapamatovala její příjmení),která pracuje jako hrobařka a má za kamarády jí podobné-monstra,tak v seriálu je středem pozornosti mladá doktorka Olivie(liv) Moore,která kvůli nečekané nehodě musela zahodit vše,práci a milované lidi. Tyhle dvě postavy jsou opravdu odlišné. Jestli se přeneseme k příběhu,v komiksu jde o partičku monster která bloudí světem a tak nějak potkají partičku lovců takových to monster které hledají upíry které se zde objevili. Seriál je spíše detektivka,Liv používá vedlejší účinek pojídáni mozku(vidiny) aby pomáhala detektivovi. Jestli jste četli komiks,tak si můžete všimnout podobné situace v seriálu. Třeba v jednom díle sežrala mozek malíře a nakreslila obraz-Gwen je malířka,nebo hru Paintball-skrytí pro upíry v komiksu a místo smrti snipera. Krom toho,že je seriál podle komiksu,intro je v komiksovém stylu a části dílu se rozdělují komiksovýma ilustracema s názvem části.
Co se mi ale v IZomvie líbí nejvíc ,je nápad. Nečeká vás nějak ohrané téma o Zombie apokalypse,to fakt ne. Náepad příběhu je hrozně originální a něco takového byste o zombie nikde nenajdete. Ne že bych byla nějaká jejich extra fanynka. Zombík řešící případy s pomocí jezení mozku...hmmm
Co se postav týče,zde to rozhodně nebude hroší. Hlavní hrdinka až hlavní záporák. Dokonce ty blbý pomocníčci jaké záporák obvykle mívá, měli nějak přopsané charaktery. Změny Livina charakteru podle zjedeného mozku byly prostě něco :D Každá postava byla jiná a všechny byli výrazné a lišily se jedna od druhé!
Ke konci chci říct,že je to skvělý seriál který by se zalíbil i takovým nemilovníkům zombies jako jsem já. Je zde plno humoru,jak jsem psala výše-výborný příběh a postavy,amazing soundtracky,herci atd. A jestli už na to teda začnete koukat tak se rozhodně zapotíte,prototože příběh překvapuje svou nepředvídavostí,na tento seriál budete čekat...to vám garantuju. A jestli máte rádi i ty komiksy,tak IZombie od Vertiga taky rozhodně stojí za to s tím začít!

Oblíbená postava-Liv
Oblíbený záporák-Blaine
Neoblíbený záporák-Detektiv Pratt
Oblíbený ship-Liv a Major a Liv a Blaine

A pro ty co čekají na 2.sérii :3
 

1 person judged this article.

Comments

1 luczaida luczaida | Email | Web | 8. september 2015 at 20:31 | React

ohohoooo luxusní layout :3
co se týče seriálu, nevím, jestli bych se do toho pustila, páč já zombie docela nerada :(

2 Evil Panda Lissea Evil Panda Lissea | 9. september 2015 at 14:15 | React

Jako mozky bych vážně jist nechtěla. :D Ale nevypadá to zle. ;-)

3 Erika Owlie. Erika Owlie. | Web | 9. september 2015 at 22:17 | React

Znám znám :D :) a je to super seriál a mám ho zařazen mezi těmi, co chci jednou shlédnout. Ale přece jen mám před ním plno jiných :P

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama