Seriál Dominion-1.série

14. october 2015 at 19:01 | CherryPie |  Seriálový marathon
Cowabunga! Je podzim na kterej jsem se tak těšila kvůli seriálům no a teď nic neztíhám....ach ten sarkasmus života. No a dnes tu mám další seriál,kterým je akční Sci-fi o andělích-Dominion.

Informace

Réžie: Scott Charles Stewart, Allan Kroeker
Délka: V sérii je 8 dílů,1.díl-1 hodina,ostatní-45 min
Žánr: Akční,Drama,Horor,Fantasy
Hlavní role: Alan Dale, Carl Beukes, Christopher Egan, Luke Allen-Gale, Shivani Ghai, Rosalind Halstead, Tom Wisdom

Seriál vypráví o vaálc mezi libmi a anděly trvající už 25 let. Vše to začalo když zmizel bůh a archanděl Gabriel z toho obvinil lidi. Začal vytvářet svou vlastní armádu a s lidmi válčit. Na stranu lidí se však postavil Gabrielův bratr Machael,který ukryl v lidském městě Vega spasitele lidstva. Tento spasitel se stal vojákem V2 netušícím o tom co mu osud předurčil. Dozví se to však,když andělé napadnou jeho město a řekne mu to jeho umírající otec. To nejzajímavější začíná,když se o tom dozví Gabriel a po několika letech míru,začne znovu napadat.
Celkově u tohoto review můžete rozhodně čekat na jedno-budu ujetá kvůli skvostnému Carlu Beukesi a jeho roli Gabriela. Takže ano,začnu právě ním. Neviděla jsem ho v jiných jeho projektech,ale v Dominionu se ukázal naprosto bezvadně. Zamilovala jsem si jak jeho tak i jeho postavu,kterou zahrál naprosto bezvadně narozdíl od jiných herců. Je rozhodně lepší než třeba Tom Wisdom hrající jeho brášku. Právě Tom byl naprostým opakem Carla. Podle mě mnohé herci nedokázali předvíst normální emoce. O Michaelovým věčném pokerfaceu už vůbec nemluvím. V tomto směru je Dominion trošku pozadu...
Příběh mě fakt dost zaujal. Nejlepší to rozhodn bylo v prvním díle kde byla na prvním místě epickost. Dál se to pomalu valilo z kopce. Smíchat válku,sci-fi a politiku je celkem dost dobrej nápad. Samotné války jsme teda moc neviděli,ale co se týče sci-fi a politiky-je to tu ukázano na dost vysoké úrovni. Action by taky nechyběl,scénky s anděly jsou naprosto skvostné.
Jak jsem psala výše,lidstvo potřebuje spasitele. A jak už asi tušíte,nebude se to lišit od mnohých filmů/seriálů s takovým o tématem. A to opravdu ne. Alex(což je jméno našeho drahého spasitele) je statečný,obětavý a naprosto "svatý". Tak to obvykle bývá. Dobře,hlavní postava je jakž takž,a co hlavní záporák? U pasáže "herci" jsem psala,že budu fakt moc chválet Gabriela. Tadaaaa,tady to je. Gabriel se od ostatných postav kardinálně liší. Narozdíl od svého ubohého bratra alias. "Mluvim tak,že bych mohl hrát Batmana" má opravdu něco do sebe. A narozdíl od svého pomocníčka to neni přiblblej zbabělec. A tu dámy a páni vidíte jak jedna postava může zachránit seriál.
Celkově je Dominion dobrým příkladem pro milovníky žánru. Mě to dost chytlo a pár mínusečků seriálu by se dalo vystát. Jestli máte rádi action namíchaný s fantasy tak to může být něco pro vás. Jestli si potrpíte na skvostné herce a více propracované postavy,tak to bude mít Dominion trošku těžší. No,ale jak jsem psala-aspoň pro toho Gabriela by se dalo to risknout.

Oblíbená postava: Jen a jen Gabriel

Neoblíbená postava: Michael,David Wheele

Oblíbený ship: Michael a Becca
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Chtěli byste něco takového i o jiných seriálech ze seznamu?

Ano,zajímalo by mě to
Ani ne
Je mi to jedno

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama