Seriál Lost(Ztraceni)-1.série

31. january 2016 at 10:59 | CherryPie |  Seriálový marathon
Cowabunga! všimla jsem si,že už dlouho tu nebyl nějaký tip na seriál. Před pár dny jsem si prostě řekla,že by stačilo flákání a...začala na seriály koukat aktivněji :D Takhle jsem se dobrala ke konci první série kultovního seriálu Lost neboli Ztraceni.

Informace

Režie: Stephen Williams,J.J.Abrams,Jack Bende...
Délka: 1.díl-2 hodiny,24 dílů-40 min
Žánr: Dobrodružný,mysteriózní,Drama
Hlavní role: Matthew Fox, Evangeline Lily,Terry O´Quin,Josh Holloway,Naveen Andrews,Dominic Domaghan,Jorge Garcia,Emilie de Ravin atd.

Vše začne když na neobydleném ostrově stroskotá letadlo letící ze Sydney do Los Angeles.Přeživší se spolčí a přečkávají kdy je někdo zachrání. Doktor Jack,kriminálnice Kate a muzikant Charlie se vydají k druhé části letadla aby se přesvědčili jestli je ještě někdo naživu. Avšak je zastihne něco strašného co nedá spát lidem i později. Ukáže se,že ostrov není jen leda jaký. Objevují se tam různé zrůdy,bíle medvědi,ale nejhorším pro hrdiny je představa,že je nikdo nezachrání jako Franzouzsku,která je na ostrově už více jak 16 let. Poví jim,že na ostrově nejsou sami a že musí být opatrní a obávat se "těch druhých".
Víte do čeho se zamilujete na první pohled(hlavně jestli jste Oncer :D)? Do hereckého obsazení. Já jsem se do všech naprosto hned zamilovala. Takové známé obličeje tam jsou! Určitě byste poznali třeba Matthew Foxe,Dominicka Monaghana,Iana Somerhaldera nebo Evangeline Lily. No a jestli jste oncer tak tu máme Bellu Emilie de Ravin,Jaffara Naveena Andrewse nebo obra George Garcia(a pak jich tam je o dost víc :D). Fakt jsem z hereckého obsazení byla moc nadšená a úplně spokojená(taky že to byl jeden z důvodů proč jsem se na to chtěla dívat).
Jo,je tam můj oblíbenec z The 100 takže si jdu řvát dál xD
Příběh se mi ze začátku zdál takový moc pomalý a nenapínavý,ale za chvilku se to rozjelo a já se nemohla odtrhnout(taky už jsem v půlce 2.série,buď rychle sleduju nebo pomalu píšu). Je to naprosto skvělý nápad. Letadlo ztroskotá na tajemném ostrově,který rozhodně není obvyklý a nebyla to žádná máhoda. Vše co se dějev seriálu je skvěle propsáno a vyplněno takže po tom či onom nečekaném převratu vám upadne čelist. A sám seriál je už z dalekého 2004 takže pochybuji,že někdo dokázal něco takového vymyslet. Hrozně mě dostalo,když jsem se dívala na notebooku a přišla teta a řekla,že se na to všichni koukaly(ještě i s babičkou *_*) a to samý máma když jsme jeli v autě. No a jak se tak neodrhnete,začnete mýt ty obvyklý fanouškovský keci. Třeba já si teď v mysli furt přehrávám 4 8 15 16 23 42.
Co je na Lostech totálně bezvadnýho jsou postavy. Je jich tu dost hojné množství a každá má něco do sebe. Každý díl je určen jedné z hlavních postav a děj se odehrává na ostrově a v jejich minulosti. Každá postava je jiná a má naprosto odlišný příběh,ale přitom se mi hrozně líbí jak se vždy potkají. Je třeba flashback z minulosti jedné hlavní postavy a prolítne tam další,nebo momentové setkání na letišti a v letadle. Všichni jsou nějakým způsobem propojení a je to naprosto fascinucící.
Tenhle díl byl boží :D
No,tak jak jste pochopily z toho co už jsem napsala,tenhle seriál rozhodně stojí za to ztratit u něj pár hodin. Je to skvělý seriál,který vás prostě vezme do náručí a nepustí. Bezvadní herci, postavy, soundtracky, příběh... všechno pro fanoušky mystery a dobrodružství. No a jasně zas nevynechám ouat fans,na tvorbě se podíleli dva takoví ďáblové,kterým taky někdo říká Adam Horowitz a Edward Kitsis. V ouat je na tento seriál plno odchylek jako třeba 108,apollo,swan atd. Je to skvělý najít nějakou tu propojenost :D
Oblíbená postava: Sawyer(já asi fakt jsem na ďolíčky xD),Kate,JinNeoblíbená postava: Jack,Ana Lucia(bože,tu tak nenávidim)Oblíbený ship: Sawyer a Kate,Jin a Sun


+Kate a Sun jako přátelství

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Evil panda Lissea Evil panda Lissea | Web | 31. january 2016 at 12:42 | React

začínám nad LOSTEM celkem seriózně uvažovat. I když vím, jak skončí a celkem mě to děsí. :D Ale to nevadí, stejně mě to láká. nejen protože je to z díly EDWAM a hraje tam mrak herců z Ouat.
A ještě ke všemu už dlouho hledám nějaký nový seriál. A Lost se mi zdá dobře vypadající a jestli se tobě líbí, mohl by i mně. :-)

2 Juliet Juliet | Web | 2. february 2016 at 13:29 | React

A co Juliet...? O:) Podle ní mám přezdívku. :) Jinak se ale moc neshodnem, já totiž Kate nesnáším a Sawyera shipuju JEDINĚ s Juls. ;)

3 CherryPie CherryPie | Email | Web | 2. february 2016 at 17:13 | React

[2]: U toho ještě nejsem :D Sice se pohybuju celkem rychle(15 dílů za prodloužený víkend xD). O Kate jsem četla,že se pak zhorší,ale zatím ji mám fakt ráda,hlavně jsem teď dokoukala díl,kde pomohla Claire zjistit co se stalo s dítětem a bylo to hrozně pěkný.
Ale zatim Sawyera s Kate shipuju fakt nehorázně :D

4 Juliet Juliet | Web | 7. february 2016 at 13:48 | React

[3]: Ale jo, ona je svým způsobem skvělá. :) U mě si to pokazila jenom jedním "činem", a proto ji, teprve od té doby, nemám ráda. ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama