Seriál Shadowhunters

19. june 2016 at 14:28 | CherryPie |  Seriálový marathon
Cowabunga! Dnes jsem se konečně probrala a píšu článek o seriálu Shadowhunters,který je na motiv známé knžní série Mortal Instruments( Nástroje smrti ) a filmu The city of Bones ( město z kostí ). Je to jeden z mála seriálů, u kterého jsem fakt od začátku :D Taky mě přiměl přečíst si knihu a teď naprosto žeru Cassandru Clare. Ale je seriál tak dobrý?

Informace

Režie: Joseph McGinty
Délka: 13 dílů,43 minuty
Žánr: Akční,drama,fantasy
Předloha: Cassandra Clare-The Mortal instruments
Hlavní role: Catherine McNamara, Dominic Sherwood, Mathew Dadario, Harry Shum Jr, Emeraude Toubia, Alberto Rosende, Isaiah Mustafa.

Mladá Clary Fray/ Fairchild/ Morgenster si žije klidný život až do té doby,co jí je 18. Matka od ní něco skrývá a ona je tím znepokojená. Jednou,když jde s přáteli do klubu,narazí do ní podivný chlápek,kterého však nevidí nikdo z jejich přátel. Následuje ho,ale uvidí něco horšího. S polu s dalšíma lidma zabije dívku a Clary je znovu jediná,kdo to viděl. Je znepokojená a jde domů,avšak i tam není všehno v pořádku. Matka jí řekne,že musí odejít,jelikož je napadl démon. Clary je totiž jedna z Lovců stínů a dokáže vidět démony atd. Clary o tom nevěděla a proto je to pro ni pěkný šok,když se na ni toho tolik pověsí. Kdyby nebylo jednoho z lovců stínů-Jace,démon by ji zabil. Jace ji vzal do Institutu Lovců stínů,ale její matku zachránit nemohl. Clary poznává svět Stínů a jejím hlavním cílem je zachránit svou matku před Valentýnem,který chce použít pohár smrti k vytvoření armády.
No,co se dá o hercích říct? Hodně fanoušků The mortal instruments furt srovnává herce filmu a tohoto seriálu což já nechápu. Seriál si s herci moc práci nedal a oni zas s nim. Nad hrou některých herců jsem upřímně seděla s facepalmem a modlila se, aby přestali. Taková Catherine McNamara hrající hlavní postavu nebo Dominic \sherwood by nad tim opravdu měli zapracovat, jelikož se to fakt nedalo. Na druhou stranu jsou tu takoví, kteří by si zasloužili potlesk. Třeba Mathew Dadario, do kterého se fanynky naprosto zbláznili nebo Hary Shum JR. Koho sale rozhodně poznáte je Isaiah Mustafa, kterého určitě všichni znaj z reklamy Axe. Look at your man and then back at me, yes i'm on a horse :D
Příběh je hooodně slabá stránka seriálu a narozdíl od knihy je o dost horší. Hned od prvního dílu si všimnete, jak autoři pospíchají a fakt si nestihnete něco uvědomit kvůli tomu, jak rychle se příběh vyvíjí. Nejdřív hlavní postava vůbec netuší kým je a co se to v jejím životě děje a zachvilku jsou Lovci stínů její rodinou a ona je specialista na runy a všechno to o čem neměla tušení, že existuje. Jelikož je to podle knihy, tak mi i rozdíly v timeingu vadí. Jelikož autorům došli nápady, zopakovali jednu situaci, ale s jinýma postavama,čehož je nemožné si nevšimnout.
Jako v každém seriálu tu jsou postavy, které budete nenávidět a jsou postavy, které budete milovat. Já nesnáším znovu hlavní postavu-Clary. Je naprosto příšerné jak egoistická je. Myslí jen na sebe a je naprosto odlišná od Clary, kterou známe z knih. Navíc ji Cat McNamara(jak jsem psala výše) naprosto nedokázala ztvárnit, takže je z ní to, co z ní je. A ta barva vlasů...bože. K otravné egoistické Clary se dokonale hodí otravný egoistický Jace, který je tu také naprosto nesnesitelný a nejasný. Nejdřív nechce povolit bratrovi,aby zůstal na straně zla a pak na ni bez problémů přejde sám. Da fuck? Většina postav je nedořešená a nevyvinutá,což je mínus. Z postav, které se zdají být dobré si tu člověk může vybrat oblíbenou. Magnus, Alec nebo Izzy. Dalo by se říct, že tato trojice + celkem dobře sehryný záporák zachránili celý seriál.
Celkově si tento seriál může oblíbit každý jinak. Podle mě to má hrozný příběh, specefekty, postavy, herce...ale je v tom nějaké to kouzlo, co přinutí pokračovat. V mém případě to byla kniha, kterou jsem naprosto zbožňovala. Avšak je podle mě seriál Shadowhunters nejhorší ze série příběhů o Lovcích stínů. S knihou se nic srovnávat nedá a film byl ve mnohém lepší.

Oblíbená postava: Alec, Izzy, Raphael
Neoblíbená postava:Clary, Jace
Oblíbený záporák:Valentine
Neoblíbený záporák:Camile
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jenna D. | jennadewan-tatum Jenna D. | jennadewan-tatum | Web | 19. june 2016 at 14:56 | React

Já jsem si ho hodně oblíbila už se těším na druhou serii!! :))

2 Emma Emma | Web | 20. june 2016 at 19:12 | React

já ten seriál neznám a ani mě nějak neláká :)

3 Celene Celene | Web | 27. july 2016 at 11:22 | React

boží seriál, už se nemůžu dočkat druhý série :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement